Online 6 users
 

Trajnime

 

Aforizma tė rastit

Nėse nuk mund tė kėnaqesh me atė qė ke, si do tė mund tė kėnaqesh me diēka qė ėshtė mė shumė se ajo qė ke.
 
Tė reja Shkrimet mė tė reja

Ēifteve

• SI MUND TĖ DINI NĖSE DIKUSH VĖRTET JU DO?
• 15 kėshilla qė ta filloni bisedėn me personin qė ju pėlqen
• Dehja nga dashuria
• Dhjetė pyetje pėr burra dhe dhjetė pėr gra

Motivime

• Si tė mbroheni nga kritikat qėllimkeqe
• Si mund ta ndryshoni mostrėn e mendimeve negative
• Mos i imitoni tė tjerėt - bėhuni ai/ajo qė jeni
• Si dallohen tė suksesshmit nga dėshtuesit

Meditime

• Narcisi - Tregim pėr meditim
• Meditimi me qeshje
• Puthja – rrėfim pėr tė medituar
• Puna si meditim

Mjekime

• Si tė mbroheni nga rrezet e diellit gjatė verės
• Disa produkte makrobiotike qė mund t'i gjejmė nė kuzhinat tona
• Shtatė aspektet e tė ushqyerit
• Molla, uthulla e mollės dhe shėndeti

Informatikė

• Si tė fshehni brenda fotografisė dokumente dhe fotografi tjera
• Gjeni IP adresėn e emailave nė Hotmail. Gmail dhe Yahoo
• Instalimi i WAMP serverit dhe Joomla CMS-it nė kompjuterin tuaj.
• Particionimi (ndarja) e disqeve nė Windows XP

Lifestyle

• Bukuria e femrės pėrmes pasqyrimit dhe shprehjeve tė fytyrės
• Si ta fitoni luftėn kundėr tė turpėruarit
• Frika nga humbja e dashurisė
• Femra e mijėvjeēarit tė tretė preferon mė shumė mashkullin qė duket seksi

Mite dhe Legjenda

• Alfabeti i besėtytnive II
Tėrfili pėr fat, trėndafili pėr tė lindur fėmijė tė bukur
• Fragmente nga mitologjia shqiptare - kush nė ēka beson!?
• "Gjeniu" krijohet me anėn e shqisės sė gjashtė
• Ėndrrat lucide dhe pėrvoja jashtė trupore

Argėtime

• Kuizi Rapiful MEDIKA
• Kuizi i yjeve - Verzioni i aktualizuar!
• Ēfarė jeni nė situata tė krizės - Psikotest
• Kuizi i yjeve - Kush do tė bėhet Yll!

Akuaristikė

• Neon tetra - Paracheirodon innesi
• Cory (Mustaku) - Corydoras
• Pleco - Hypostomus plecostomus
• Guppy - Poecilia reticulata

Tė ndryshme

• Ngjyrat dhe jeta e juaj intime
• SI E PĖRJETONI DASHURINĖ? - PSIKOTEST
• Sa ėshtė e qėndrueshme lidhja e juaj? - PSIKOTEST
• Kinemaja pėr ēifte - Message in the bottle
 

Shkruan: Arsim Gjinovci            

Gjeni IP adresėn e emailave nė Hotmail. Gmail dhe Yahoo
Kthehu mbrapa...

Ka shumė njerėz qė mendojnė se pėrmes e-mailit mund tė dėrgojnė porosi dhe tė mbeten anonim, ose si thotė populli duke e “hedhur gurin dhe fshehur dorėn”, por pikėrisht kėtu gabojnė. Nė internet asgjė nuk ėshtė anonime. Nėse dėshironi tė gjeni IP adresėn e personit qė ju dėrgon e-mail qoftė nga kureshtja apo ndodh qė dikush ju shqetėson me e-mail, nė Hotmail, Yahoo apo Gmail kėtė mund ta bėni nė mėnyrė shumė tė thjeshtė. Ēdo e-mail i pėrcjellė, pėrveē tjerash nė vete pėrmban edhe informatat nė detaje, kush e ka dėrguar, kur, nga cili vend. Shikoni video udhėzimet nė kėtė artikull se si mund ta gjeni IP adresėn e personave qė ju dėrgojnė e-mail.

Udhėzimet janė me zė, prandaj lėshojani zėrin altoparlantėve!


Share
Trego miqve tuaj
Ruaj linkun

Rubrika tė Tjera

 

• Mahi tė vogla
• Lojėra online
• Bioritmi i juaj
•
Akuaristika
• Tė ndryshme

 
   
Copyright 1999 -2017 © Mjellma.net. All Rights Reserved. Web design: Arsim Gjinovci