Online 6 users
 

Aforizma tė rastit

Ėndrrat nuk realizohen vetėm pėr shkak tė njė gjėje tė vetme; frikės nga dėshtimi.
 
Titujt Rubrika Lifestyle 19 shkrime
• Sa vjet i ka fytyra e juaj?
• Meshkuj, si duhet tė visheni pėr dalje nė shėtitje!
• Mbretėresha e ndėrresave tė brendshme
• Ėshtė koha pėr pallto
• Ēka flasin thonjtė tanė pėr ne
• Si tė lidhni kravatėn nė gjashtė hapa
• Buzėt - nė plan parė
• Si tė punėsoheni pikėrisht aty ku dėshironi
• Shenjat qė sinjalizojnė se ai ose ajo po ju gėnjen - 1
• Shenjat qė sinjalizojnė se ai ose ajo po ju gėnjen - 2
• Gjashtė shpirtrat e frikės
• Frika nga varfėria
• Simptomet e frikės nga varfėria
• Femrat i preferojnė meshkujt e dėshiruar nga femrat tjerė
• Misteri i transmutacionit seksual
• Femra e mijėvjeēarit tė tretė preferon mė shumė mashkullin qė duket seksi
• Frika nga humbja e dashurisė
• Si ta fitoni luftėn kundėr tė turpėruarit
• Bukuria e femrės pėrmes pasqyrimit dhe shprehjeve tė fytyrės
Bukuria e femrės pėrmes pasqyrimit dhe shprehjeve tė fytyrės

Bukuria ėshtė brenda ēdo personi e cila manifestohet nga jashtė pėrmes pasqyrimeve fizike dhe lumturisė emocionale. Femra qė ndjehet mirė, e ka tė lehtė ta pasqyroj bukurin e saj nga jashtė dhe t’i bėjė tė tjerėt ta ndjejnė atė bukuri nga dita nė ditė.

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Si ta fitoni luftėn kundėr tė turpėruarit

Nėse jeni tė turpshėm dhe keni probleme qė ta shprehni veten tuaj tė vėrtetė, t’i shprehni lirshėm mendimet tuaja dhe mendoni se kėtė gjendje nuk mund ta ndryshoni, gaboni. Sidoqoftė, pėr ta fituar luftėn kundėr turpit ju nevojitet shumė kohė, mund dhe pėrvojė, por nė fund do ta shihni se ia vlen.

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Frika nga humbja e dashurisė

Burimi i parė i kėsaj frike shihet se e ka prejardhjen nga shprehia poligame mashkullore qė ta vjedhė partneren e tė afėrmit tė vet, si dhe nga tendenca e tij qė ta mashtrojė partneren sa herė qė tė mundet.

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Femra e mijėvjeēarit tė tretė preferon mė shumė mashkullin qė duket seksi

Nė bazė tė ecjes, qasjes dhe shikimit tė mashkullit, femrat kuptojnė se ēka ai mendon pėr veten e tij, a ka komplekse dhe kėto simbole tė brendshme i vlerėsojnė mjaft lartė. Tash nė skenė nė botė del gjenerata e re e femrave tė reja ekonomikisht tė pavarura...

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Misteri i transmutacionit seksual

Pėr arsye tė mosnjohjes sė kėsaj tematike, gjendja e tillė e vetėdijes mė sė shpeshti ndėrlidhet me gjėrat qė kanė tė bėjnė me fiziken. Pėr shkak tė ndikimeve tė gabueshme, tė cilave shumica prej nesh u janė nėnshtruar gjatė fitimit tė diturisė mbi seksin...

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Femrat i preferojnė meshkujt e dėshiruar nga femrat tjerė

Bazuar nė rezultatet e hulumtuesve, vlerėsimi i femrės pėr atė se sa tėrheqės ėshtė njė mashkull, ndikohet nga fakti se si femrat tjera e shohin atė mashkull dhe si reagojnė ndaj tij.

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Simptomet e frikės nga varfėria

Me miliona njerėz janė tė paralizuar me frikėn nga varfėria. "Paratė nuk janė gjė tjetėr pos disqe tė metalta ose copėza letre, ndėrsa ekzistojnė pasuri tė zemrės e tė shpirtit tė cilat paraja nuk mund t'i blejė...

Shkruan: Arben Shala

Lexoni artikullin...
Frika nga varfėria

Frika nga varfėria ėshtė gjendje e vetėdijes, asgjė tjetėr! Por edhe kjo frikė mjafton qė t'ju shkatėrrojė gjasat tė sukesoni nė ēdo gjė qė ndėrmerrni. Kjo frikė e paralizon aftėsinė e rezonimit, shkatėrron aftėsinė e imagjinimit, vret vetėbesimin, nėnshtron entuziazmin, dekurajon iniciativėn, lindė hezitimin, zhdukė ngazėllimin...

Shkruan: Arben Shala

Lexoni artikullin...
Gjashtė shpirtrat e frikės

Gjithsej janė gjashtė frika kryesore, dhe ēdo qenie njerėzore, nė kėtė apo atė moment tė jetės sė vet, vuan nga ndonjėra prej kėtyre. Shumica e njerėzve janė tė lumtur nėse nuk vuajnė prej tė gjitha kėtyre sė bashku.

Shkruan: Arben Shala

Lexoni artikullin...
Shenjat qė sinjalizojnė se ai ose ajo po ju gėnjen - 2

Atėherė kur personi trillon (imagjinon) emocione tė caktuara, lumturinė, befasinė, tmerrin, etj., shprehjet do tė limitohen mė tepėr nė zonėn e gojės se sa nė tėrė fytyrėn.

Shkruan: Arsim Gjinovci

Lexoni artikullin...
Shenjat qė sinjalizojnė se ai ose ajo po ju gėnjen - 1

Atė qė shumė qifte nuk e kuptojnė ėshtė se edhe kėto tė ashtuquajturat “gėnjeshtra tė bardha” e mbysin besimin te partneri dhe mund ta shkatėrrojnė njė lidhje. Prandaj, nė radhė tė parė, para se tė dėshironi ta zėni duke gėnjyer partnerin, mendoni mirė se a ėshtė kjo qė pikėrisht e dėshironi?

Shkruan: Arsim Gjinovci

Lexoni artikullin...
Si tė punėsoheni pikėrisht aty ku dėshironi

Shumė njerėz mendojnė se formulat e suksesit janė shumė tė ndėrlikuara dhe pėr t'i kuptuar ato duhet pasur pėrvojė shumė tė madhe. Natyrisht se pėrvoja ėshtė e mirėseardhur sidomos ajo profesionale e nė tė njėjtėn kohė edhe njohuria.

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Buzėt - nė plan parė

Buzėt e trasha ende janė nė trend. Shumė femra e pėrdorin Kalogjenin pėr t'i trashur dhe bėrė buzėt tėrheqėse. Kjo nuk ėshtė e preferuar. Me pakė zotėsi buzėt e juaja mund tė duken bukur dhe natyrale.

Shkruan: Halida Hoti

Lexoni artikullin...
Si tė lidhni kravatėn nė gjashtė hapa

Vendosja e kravatės ėshtė njė nga detyrat qė tmerron shumė meshkuj. Nėse i pėrcillni me kujdes udhėzimet e dhėna nė kėtė faqe tė Mjellmės, udhėzime kėto qė janė mjaftė tė thjeshta, do tė mėsoheni qė brenda ditės ta lidhni kravatėn tuaj...

Shkruan: Arsim Gjinovci

Lexoni artikullin...
Ēka flasin thonjtė tanė pėr ne

A mund tė thuhet pėr njė femėr se ėshtė e bukur nėse i ka thonjtė e parregullt, tė kafshuar, tė shtresuara me shtresa llaku njė mbi njė?...

Shkruan: Mjellma

Lexoni artikullin...
Ėshtė koha pėr pallto

Palltot me jaka tė zgjatura ka propozuar "French Connection". Caku i tyre janė grupet e personave mė tė rinj qė janė tė gatshėm pėr rrezik...

Shkruan: Halida Hoti

Lexoni artikullin...
Mbretėresha e ndėrresave tė brendshme

E vetmja pjesė e veshjes tė cilės nuk i pengon kurrfarė ndryshimi i motit ose ndryshimi i madh i temperaturės janė ndėrresat e brendshme...

Shkruan: Halida Hoti

Lexoni artikullin...
Meshkuj, si duhet tė visheni pėr dalje nė shėtitje!

Me buzėqeshje te thartė tė ashtuquajtur "ēfarė befasie" e nxjerrni kombinimin e juaj standard, tė pėrgatitur qė ta vishni maicen e njėjtė dhe pantallonat e njėjta pėr tė 3456-ėn herė. Ēka gjendet ne dollapin e juaj? Pritet qe tė keni bile njė pale veshje dhe disa kėmisha...

Shkruan: Halida Hoti

Lexoni artikullin...
Sa vjet i ka fytyra e juaj?

Largoni 10 vite tė plakjes nga lėkura e juaj - pa intervenim kirurgjik. Kremat mė tė mira, tretmanėt dhe taktikat mė tė mira, pėr ta asgjėsuar dėmin nga mėnyra e tė jetuarit tė kaluar - nga qėndrimi i gjatė nė diell, duhani si dhe tė gjitha zakonet tuaja tė pahijshme, por tė preferuara nga ju ...

Shkruan: Halida Hoti

Lexoni artikullin...

Share
Trego miqve tuaj
Ruaj linkun

Rubrika tė Tjera

 

• Mahi tė vogla
• Lojėra online
• Bioritmi i juaj
•
Akuaristika
• Tė ndryshme

 
   
Copyright 1999 -2018 © Mjellma.net. All Rights Reserved. Web design: Arsim Gjinovci